Klub Jeździecki „Bukowa Zagroda”

Jest ośrodkiem rekreacyjnym położonym na Szlaku Jana III Sobieskiego w miejscowości Bystrzejowice Pierwsze 61.

Ideą przewodnią ośrodka była dbałość o zachowanie tradycji i propagowanie wartości przyrodniczo-kulturowych naszego regionu. W oparciu o ponad 10-cio letnią tradycję uczestnictwa w imprezach hipologicznych oraz o pasję historyczną właściciela Bukowej Zagrody, powstał nowatorski program połączenia lekcji historii z nauką powożenia i jazdy konnej.

Na potrzeby naszej działalności została opracowana Mapa Szlaku Jana III Sobieskiego, która umożliwia zapoznanie się z najważniejszymi miejscami i zabytkami związanymi z dziejami króla Jana i jego rodziny.

Proponujemy 6 historyczno – krajoznawczych tras. W trakcie podróży między miejscowościami uczestnicy, odbywanej bryczką lub konno podróży, mogą przybliżyć sobie całość historii regionu.

Jako etap przygotowujący do uczestnictwa w wycieczkach oferujemy profesjonalnie przygotowane i prowadzone kursy jazdy konnej i powożenia zaprzęgami jedno i parokonnymi. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki krytej ujeżdżalni jazdy i szkolenia odbywają są bez względu na warunki pogodowe przez cały rok. Jako dodatkową atrakcję w okresie zimowym proponujemy przejażdżki i zajęcia z powożenia pięknymi stylowymi saniami.

Do dyspozycji naszych gości pozostaje kryte strzechą, wyposażone w duży stół i ławy miejsce, w którym można odpocząć po zakończonych zajęciach lub zorganizować imprezę połączoną z degustacją regionalnych specjałów i posłuchać Bajarza i jego pięknych opowieści z czasów szlacheckich i legend związanych z Janem III Sobieskim. Dysponujemy także komfortową świetlicą, która pozwala nam nie bać się deszczu i mrozu w trakcie organizowanych imprez.

Kolejną atrakcją naszego ośrodka jest możliwość zapoznania się z sympatycznymi mieszkańcami ameryki południowej – Alpakami. Ponadto na dwóch przestronnych wybiegach w zgodzie przebywają osiołek i przedstawiciele kilku rzadkich ras koni.

To jeszcze nie wszystkie propozycje „Bukowej Zagrody” !

Aby zapewnić Państwu jeszcze więcej emocji rozszerzyliśmy naszą działalność o nowe atrakcyjne projekty.

Miłośników doznań ekstremalnych zapraszamy do odbycia lotów widokowych paralotnią nad pięknymi terenami, gdzie przebiegał szlak Jana III Sobieskiego. Loty odbywają się w tandemie z doświadczonym pilotem i mogą zostać dla Państwa uwiecznione kamerami Go-Pro HD.

Ponadto proponujemy udział w safari quadami i zachęcamy do skorzystania z nowości w naszej powozowni. Jest nią profesjonalna bryczka maratonowa w wersji treningowej dzięki której możemy zaproponować Państwu emocjonujące szkolenia z zakresu powożenia zaprzęgami jedno i parokonnymi w terenie.

Posiadamy atrakcyjną ofertę dla szkół i grup zorganizowanych. Nasi stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.

Sami nie proponujemy noclegów, ale nasi Partnerzy powiązani ze Szlakiem J. III S. oferują usługi agroturystyczne i chętnie skontaktujemy z nimi naszych gości.